Image

NAPIŠTE NÁM

Tipy na výlet

Jako jedno z krajských měst nabízí i Zlín spoustu zajímavých míst, která můžete během svého pobytu navštívit.
Máme pro vás pár tipů:

Baťův mrakodrap

Baťův mrakodrap

Návštěvu Zlína začněte v Baťově mrakodrapu, slavné Jednadvacítce z roku 1938 čili z éry Jana Antonína, Tomášova nevlastního bratra (Tomáš Baťa zemřel při pádu svého letadla v Otrokovicích v roce 1932). Z vyhlídkové terasy na střeše, na níž se dnes nachází kavárna, se vám naskytne fantastický výhled na celé město. Oranžová barva typických baťovských domků, z nichž architekti ve Zlíně poskládali několik čtvrtí, se snoubí se zelenou barvou stromů a vytváří neopakovatelný pohled.

 

www.kr-zlinsky.cz/batuv-mrakodrap-sidlo-zlinskeho-kraje-cl-173.html
Muzeum a galerie

Muzeum a galerie

Když sejdete z mrakodrapu, neopouštějte areál bývalých Baťových závodů a zamiřte do zrenovované 14. budovy, do níž se loni přestěhovalo Muzeum jihovýchodní Moravy spolu s krajskou galerií. Na prohlídku počítejte se dvěma hodinami.
Pokud by vám po prohlídce muzea a galerie vyhládlo, navštivte kolibu u Černého medvěda. Ta nabízí regionální kuchyni, jako je třeba tradiční valašská kyselice. Ke kolibě vystoupáte z areálu Baťových závodů příjemnou procházkou, která se vine mezi oranžovými baťovskými domky přes čtvrť Letná.

 

www.vychodni-morava.cz/cil/405
Zoo Zlín

Zoo Zlín

Během svého pobytu si určitě udělejte čas a zajděte si do zlínské zoologické zahrady Lešná, kde se můžete zdržet klidně i celý den. Zoo je oblíbená díky přehlednému členění zvířat podle kontinentů a příjemnému umístění v zámeckém parku. Najdete zde i restauraci, v sezoně však mívá dost plno. Pokud byste upřednostňovali jídlo v klidu, vraťte se do Zlína a zkuste například restauraci U Johana, jejíž kuchyně se pyšní krajovými specialitami.

 

 

 

 

www.zoozlin.eu
Hrad Malenovice

Hrad Malenovice

Malenovický hrad se nachází asi 6 kilometrů od centra Zlína směrem na Otrokovice. V sezoně je běžně přístupný, navíc v něm najdete novou zoologickou výstavu, které dominuje kostra slona. Hrad nyní prochází rekonstrukcí, která by měla být hotová v příštím roce.

 

www.hrad-malenovice.cz
Hrad Lukov

Hrad Lukov

Hrad Lukov se nachází v jihozápadní části Hostýnských vrchů, asi dva kilometry nad obcí Lukov nedaleko Zlína.
K hradu se dostanete autem i autobusem, kdy se navíc projdete z centra města a k hradu se dostanete lesní cestou, která je vhodná pro kočárky a kolečková křesla. Výlet na hrad Lukov je nenáročný, zvládnete jej i s dětmi, dbejte ale na bezpečnost jak na skalách, tak na samotné zřícenině.

 

www.hradlukov.cz
Zámek Vizovice

Zámek Vizovice

Zámek Vizovice se nachází uprostřed města Vizovic, asi patnáct kilometrů od města Zlín. Architektonicky čistá zámecká budova ukrývá bohatě zařízené interiéry ve stylu baroko, rokoko, empír a biedermeier. Jsou vybaveny sbírkami porcelánu, orientálních předmětů i množstvím předmětů denní potřeby. Nejcennější sbírkou je ovšem rozsáhlá kolekce obrazů z 16.–19. století se vzácným souborem děl nizozemského malířství a pracemi významných českých autorů. Působivý autenticky dochovaný interiér zámecké kaple je dílem mistra moravského sochařství Ondřeje Schweigla, jehož sochy zdobí i celoročně přístupnou zámeckou zahradu.

 

www.zamek-vizovice.cz/cs

DOPORUČTE NÁS SVÝM ZNÁMÝM

Našim hostům poskytujeme ten nejlepší komfort a pohodlí.

FACEBOOK    INSTAGRAM
Image
KDE NÁS NAJDETE
Sokolská 422, 760 01 Zlín

 

Image
TELEFON
+420 725 510 303

 

Image
E-MAIL
penzionsokolska@gmail.com

 

Image
OTEVÍRACÍ DOBA
Po-Ne 14:00-19:00
Penzion Sokolská ve Zlíně hodnocení